AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Dziś ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych

Od środy trwa egzamin gimnazjalny. Dziś trzeci, ostatni dzień zmagań.
Uczniowie od rana piszą sprawdzian z języka obcego. Każdy obowiązkowo przystępuje do testu na poziomie podstawowym, a ci, którzy kontynuują naukę języka z podstawówki, napiszą również sprawdzian na poziomie rozszerzonym. Znakomita większość gimnazjalistów wybrała język angielski.
Na egzaminie uczniowie trzecich klas gimnazjów muszą rozwiązywać zadania związane z czytaniem ze zrozumieniem oraz słuchaniem wypowiedzi. Zwykle muszą też zmierzyć się z formą pisemną np. listem do przyjaciela.
W całej Polsce do egzaminów przystąpiło 350 tysięcy gimnazjalistów. Egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki mogą mieć wpływ na to, do której szkoły średniej dostanie się uczeń.
Pierwsza część zmagań – w środę, obejmowała egzamin z części humanistycznej. Natomiast wczoraj uczniowie pisali sprawdzian z nauk matematyczno-przyrodniczych: chemii, fizyki, biologii, geografii oraz z matematyki.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca. Zaświadczenia o wynikach uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego razem ze świadectwem, czyli 23 czerwca.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button