AKTUALNOŚCISPORT

Czas na Ligę PABLO

Liga PABLO to nowa oferta dla miłośników futbolu w wydaniu typowo amatorskim na boisku Orlik. Powiatowa Amatorska Branżowa Liga Orlikowa w Świdniku będzie zrzeszać drużyny sześcioosobowe, których podstawą będą oldboje po 35 roku życia. Puchar, czyli główne trofeum ligi, funduje dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Tomasz Szydło. Natomiast statuetkę dla króla strzelców rozgrywek redakcja poczytnego biuletynu informacyjnego „Lokalny Przegląd Piłkarski”.
Od ośmiu lat w naszym mieście funkcjonuje Powiatowa Amatorska Liga Szóstek Piłkarskich organizowana przez Starostwo Powiatowe i Ognisko TKKF Świt. Poziom reprezentowany przez większość drużyn jest wysoki. Grają tam piłkarze na co dzień występujący w klasie okręgowej czy A klasie. Trudno w takim towarzystwie zaistnieć typowym amatorom uganiającym się za piłką tylko i wyłącznie dla przyjemności. Stąd wziął się pomysł utworzenia właśnie Ligi PABLO – przyznaje pomysłodawca rozgrywek Jacek Kosierb, doskonale znany animator w środowisku futbolowym Świdnika.
Do pierwszej edycji ligi zgłosiło się sześć zespołów, w których trzon stanowią zawodnicy w wieku oldboja. Warunkiem jest, aby dany zespół składał się z ludzi na co dzień uprawiających taką samą profesję. W lidze zagrają drużyny: Służby Liturgicznej, Urzędników, Nauczycieli, Służby Mundurowej, Handlowców i co będzie chyba główną atrakcją dla kibiców – świdnickich ViP-ów.
Jeśli jeszcze jakiś zespół chciałby dołączyć do ligi to oczywiście nie jest za późno. W tej sprawie można się kontaktować bezpośrednio ze mną pod nr telefonu 601413856 – dodaje Kosierb.
Mecze będą się odbywały na boisku Orlik Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku. Początek ligowej rywalizacji wyznaczono na najbliższą niedzielę 14 maja.
Terminarz I kolejki wygląda następująco:
godz. 16.40 Służba Mundurowa – Nauczyciele
godz. 17.20 ViP-y – Handlowcy.
godz. 21.00 Służba Liturgiczna – Urzędnicy (środa 17 maja)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button