AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Niezwykły plac zabaw rośnie w oczach!

Plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku rośnie w oczach. Pod koniec sierpnia ruszyła jego budowa, a już teraz prezentuje się imponująco.
Plac został zaprojektowany uwzględniając współczesne trendy w projektowaniu tego typu obiektów: jest przestrzenią bezpieczną. Posiada miękkie, amortyzujące posadzki, bezpieczne odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia i kompozycję w zamkniętej przestrzeni. Wydzielona została specjalna strefa, zmniejszająca ilość czynników mogących powodować nadpobudliwość, w której jest możliwość pracy terapeutycznej z dziećmi z autyzmem.

Na placu znajdzie się:
Huśtawka Saturn – huśtawka z gondolą dostosowana jest dla jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Użytkownik może samodzielnie wprawić huśtawkę w ruch lub ją zatrzymać używając do tego lin.
Karuzela dla niepełnosprawnych YUGO – karuzela umożliwia jednoczesne korzystanie przez 3 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz 6 osób siedzących na ławeczkach. Każda z osób będąca wewnątrz karuzeli może wprawić karuzelę w ruch obrotowy lub ją zatrzymać używając talerzyka napędowego. Karuzela posiada wahadłowe furtki wejściowe. Wewnątrz karuzeli znajduje się  hamulec odśrodkowy zabezpieczający przed zbyt szybkim obracaniem się karuzeli.
INTER-FUN LOTUS 1 – huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu bocianie gniazdo. Konstrukcja wykonana jest ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo, a siedzisko zostało wykonane z gumowej obręczy ze stalowym szkieletem powlekanej linowa siecią. Urządzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat.
INTER-FUN Linarium MT.KASPROWY – linarium w kształcie stożka to wspinaczkowe urządzenie linowe z centralnie umieszczonym słupem, na którym zamontowana jest linowa siatka wspinaczkowa.
Powierzchnia zabudowy obiektu to 424,5m2, w tym powierzchnia utwardzona: 133,6m2, zaś powierzchnia zieleni to 290,9m2. Koszt budowy w 50 % pokryje dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, pozostała część to wkład własny Powiatu Świdnickiego. Już niebawem z zabawy skorzystają nie tylko podopieczni SOSW w Świdniku, ale także inne dzieci w godzinach pracy Ośrodka. Inicjatorem powstania obiektu jest wicestarosta Waldemar Białowąs.
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama