AKTUALNOŚCI

Podsumowanie akcji „Znicz 2017” w powiecie świdnickim

W tym roku akcja „Znicz 2017” trwała 7 dni. Podsumowując ten wytężony czas działań służb można wyciągnąć wnioski – że okres ten minął w naszym powiecie dość spokojnie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego natomiast doszło do 16 niegroźnych kolizji – jednak żadna z nich nie wydarzyła się w obrębie cmentarzy.

W tym roku akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się w piątek 27 października a zakończyła 2 listopada. W całym powiecie świdnickim nad bezpieczeństwem czuwała zwiększona liczba policjantów, którzy pełnili służbę wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej – a wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.
W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego – dla porównania w analogicznym okresie 2016r doszło do jednego takiego zdarzenia, w którym ranna została jedna osoba. Doszło do 16 niegroźnych kolizji. Do wszystkich zdarzeń doszło poza terenami przyległymi do cmentarza.
W ciągu siedmiu dni policjanci przebadali ponad 1,5 tys. osób na zawartość alkoholu i ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Nałożyli ponad 100 mandatów karnych.
Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close