AKTUALNOŚCISPORT

Pobiegli i pomaszerowali dla dzieci z Rybczewic! (zdjęcia)

Dzisiaj na ulicach Świdnika odbył się IV Charytatywny Bieg Mikołajkowy, organizowany przez stowarzyszenie „Biegający Świdnik”. Impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, była poświęcona dzieciom z placówki „Nasz Dom” w Rybczewicach. Miłośnicy biegania  i nordic walking mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów.
To był rekordowy bieg! Na ulicach Świdnika pojawiło się ponad 500 uczestników.- To prawdziwy rekord. Byliśmy bardzo zaskoczeni taką frekwencją. Limit uczestników szybko został wyczerpany. Przygotowaliśmy 500 pakietów, okazało się, że to za mało. Dlatego bardzo się cieszymy, że nasza impreza cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem i, że tak wiele osób chce pomagać innym- powiedziała Agnieszka Jakubczyk, organizator wydarzenia.
Wzorem lat ubiegłych głównym celem imprezy jest pomoc podopiecznym z Domu Dziecka w Rybczewicach. Pieniądze, które zostały zebrane podczas ubiegłorocznego biegu dzieci przeznaczyły na letni wypoczynek. Od samego początku imprezę wspiera Starostwo Powiatowe w Świdniku. W biegu od lat uczestniczy członek zarządu Jakub Osina. W tym roku pobiegł wraz z synem.- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jako starostwo wspieramy taką inicjatywę, która łączy w sobie to, co najlepsze- sport, dobrą zabawę i pomoc. Bardzo się cieszę również z tego, że tak dopisali uczestnicy- powiedział Jakub Osina.  To właśnie on wręczał dzisiaj nagrody zwycięzcom. Trasę najszybciej pokonał Cezary Bednarz, który jak sam mówił nie była łatwa- Pierwsze kilometry były z górki, więc można było się rozpędzić. Końcówka była jednak pod górkę. Uczestniczyłem w wielu biegach tego typu, tym bardziej warto pobiec w tak szczytnym celu- podsumował Cezary Bednarz. A tak prezentowały się wszystkie wyniki. W Biegach Mężczyźni Open pierwsze miejsce zajął Cezary Bednarz, drugie Siatka Krzesimir, a trzecie Artur Jendrych. Mistrzem Powiatu Świdnickiego został również Cezary Bednarz. Wśród kobiet w kategorii Open najlepsza była Monika Kosz, następna Magdalena Sekuła i Olga Zarzeczna. Mistrzynią Powiatu Świdnickiego została Magdalena Sekuła.W Marszu Nordic Walking wśród mężczyzn najszybszy był Tadeusz Kubiszyn następny Mirosław Kubiszyn i Tomasz Kwaśny. Mistrzem Powiatu Świdnickiego został Janusz Koperski. Wśród kobiet wygrała Małgorzata Kubiszyn. Drugie miejsce zajęła Wiesława Kubiszyn, a trzecie Irena Rykała. Mistrzynią Powiatu Świdnickiego została Kornelia Nowak.
Setki czerwonych czapek z białym pomponem, renifery, śnieżynki, jak również inne, oryginalne przebrania to wizytówka tej imprezy. Wyobraźnia biegaczy nie zna granic, dlatego organizatorzy zawsze starają się ją docenić i fundują nagrody dla najlepiej przebranego uczestnika. W tym roku wygrała Anna Psuja.– To już trzeci mój udział w tej imprezie. Byłam już Mikołajką, elfem, teraz przebrałam się za Elzę. Jak widać spodobało się wszystkim, co bardzo mnie cieszy- mówi tegoroczna zwyciężczyni. Najlepiej przebrane były także panie Katarzyna Niedziałek i Katarzyna Krysa, a wśród mężczyzn: Jacek Rumiński, Radosław Meksuła i Tomasz Piasecki . Najliczniej zaprezentowały się drużyny Lublin Biega, Crossfit Z16 i DSS Orlęta Dęblin
W trakcie całego wydarzenia była prowadzona zbiórka pieniędzy, loteria fantowa oraz kiermasz ciast z których cały dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom. Nie zabrakło też tradycyjnej już zumbowej rozgrzewki, którą poprowadziła Małgorzata Pleskot, a także pokazu trampolin z Klubu Esterfit.
Pełne wyniki: http://biegajacyswidnik.pl/index.php/iv-bieg-mikolajkowy-wyniki/
 

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button