AKTUALNOŚCI

Świąteczne prezenty dla dzieci z Rybczewic

Podopieczni Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” otrzymali niespodziewane wsparcie. Świąteczną paczkę przygotowali członkowie stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa”. W piątkowe popołudnie 8 grudnia, „Mikołaje” zawieźli prezenty do placówki w Rybczewicach.
Dzieci otrzymały słodycze i owoce, sportowe gadżety, a także środki czystości, oraz trwałe produkty spożywcze. Na pomysł tej akcji charytatywnej wpadł jeden z członków stowarzyszenia, Ireneusz Szutko. To dzięki jego staraniom i współpracy z partnerami Rybomanii udało się niedawno zgromadzić prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach, a teraz także dla młodych mieszkańców „Naszego Domu” z Rybczewic.
-Pomagać należy cały rok, ale okres przedświąteczny to wyjątkowy czas. Wtedy każdy gest ma podwójne znaczenie, bo jest podwójnie potrzebny. To nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim życzliwość, która jest najbardziej oczekiwana. A już wielkim zaszczytem i przyjemnością jest, gdy można pomóc dzieciom. Świetnie, że w „Świdnik Wspólna Sprawa” jest Irek Szutko, który od lat działa charytatywnie i za każdym razem włącza nas w różne akcje pomocowe – mówi Edyta Lipniowiecka, świdnicka radna miejska z ramienia ŚWS.
Wspólnie z dyr. placówki, Panią Małgorzatą Gigilewicz darczyńcy uzgodnili, że akcja będzie kontynuowana. Dowiedzieli się na miejscu, jakie rodzaje produktów są obecnie najbardziej dzieciom potrzebne i obiecali, że postarają się je zdobyć.
– Już w przyszłym tygodniu dostarczymy dzieciakom kubki termiczne m.in. ze zdjęciami gwiazd piłki nożnej. W trakcie rozmowy z panią dyrektor okazało się, że z takich gadżetów by się młodzież ucieszyła, no więc czemu nie? Uzgodniliśmy, że sami podopieczni wybiorą sobie konkretne modele, a my je załatwimy i dostarczymy. Oczywiście to nie będą jedyne dary! – tłumaczy Wojciech Świdnik, współorganizator akcji.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby włączyć się do akcji i podarować coś podopiecznym „Naszego Domu” z Rybczewic, to organizatorzy proszą o kontakt za pośrednictwem facebookowego profilu: Świdnik Wspólna Sprawa. Potrzeb jest wiele np. artykuły spożywcze, ubrania (teraz zwłaszcza skarpetki dla chłopców i dziewczynek) i inne. Uwaga: chodzi wyłącznie o produkty pełnowartościowe, z odpowiednim terminem przydatności i nowe (nieużywane).
Akcję zorganizowali i dary do Rybczewic zawieźli: Ireneusz Szutko, Edyta Lipniowiecka, Adam Sadło, Wojciech Świdnik ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button