AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wielopokoleniowe Kolędowanie w "Norwidzie"

Dziś w Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Świdniku odbył się finał akcji świątecznego wsparcia dla kombatantów. Uczniowie wspólnie ze Strażą Graniczną kolejny raz zebrali dary dla potrzebujących kombatantów. Uroczystość połączona była z „Międzypokoleniowym Kolędowaniem”.
W kolejnej już edycji tego uroczystego wydarzenia udział wzięli m.in. współorganizator imprezy wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, dyrektorzy szkół powiatowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich. Ciepłe słowa do młodzieży skierował oficer Armii Krajowej Józef Wiejak.
– Pamiętajcie o tych staruszkach, którzy przed laty tak walczyli, abyście mogli żyć szczęśliwie. Dla nas bardzo ważna jest pamięć – mówił wzruszony Józef Wiejak.
Polskie kolędy i pastorałki zaprezentowali: dzieci z Przedszkola Tęczowy Domek w Świdniku, uczennica ZS nr 1 Katarzyna Kusy, a także Dariusz Tokarzewski i nauczyciele z „Norwida”. Podczas spotkania zgromadzona młodzież, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście wspólnie podzielili się opłatkiem.
– To piękne, że wszyscy, starsi i młodsi, możemy dziś przeżywać piękny przedświąteczny czas i angażować się w inicjatywę, której głównym celem jest wsparcie tych, którzy walczyli o naszą wolność, suwerenność i niepodległość – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
Ciepłe słowa na święta popłynęły także z ust dyrektora ZS nr 1 Krzysztofa Gałana, Teresy Celej ze Związku Emerytów i Rencistów, a także Kazimierza Kropiwnickiego ze Związku Kombatantów.

 
 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button