AKTUALNOŚCISPORT

Kolejna grupa kobiet przeszkolona z samoobrony

Kolejna edycja programu „Bezpieczna Kobieta” dobiegła końca. Od września panie w różnym wieku uczyły się podczas bezpłatnych zajęć jak reagować w sytuacjach kradzieży, napadu czy pobicia. Treningi odbywały się w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie oraz w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.
-Wielkie brawa i szacunek dla pań za odwagę, cierpliwość oraz ogromne zaangażowanie w trakcie zajęć – mówi prowadzący zajęcia, wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, wieloletni zawodnik judo, założyciel i prezes Shiroikaj Judo Club, trener klasy mistrzowskiej, posiadacz VII Dana.
Uczestniczki programu opanowały m.in. uwalnianie się z chwytu za rękę i ramię, techniki rzutów, obronę przed duszeniem, chwytem za ramię czy kołnierz i przede wszystkim przełamywanie barier wewnętrznych.
– Panie nauczyły się jak reagować w sytuacji niebezpieczeństwa, w oparciu o sztukę judo. Chodziło o to, by wyzwolić w sobie siłę i przezwyciężyć paraliżujący strach w sytuacji zagrożenia. Celem szkoleń było także poprawienie kondycji i wytrzymałości fizycznej uczestniczek – wyjaśnia Waldemar Białowąs.
Organizatorzy to: Shiroikaj Judo Club, KWP Lublin oraz International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) – Sekcja Polska Lubelska Grupa Wojewódzka.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Kolejna edycja „Bezpiecznej kobiety” już w styczniu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button