AKTUALNOŚCI

Spotkanie opłatkowe u świdnickich strażaków

Wczoraj w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników, funkcjonariuszy świdnickiej komendy oraz zaproszonych gości.

foto: KP PSP Świdnik
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Starosty Powiatu Świdnickiego i jednocześnie Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdniku- Dariusza Kołodziejczyka, Wicestarosty Powiatu Świdnickiego- Waldemara Białowąsa, członka zarządu powiatu- Leszka Czechowskiego, czy władz Gminy Miejskiej Świdnik. Służby mundurowe reprezentowali: Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku nadkom. Sławomir Kwiatkowski, Komendant Straży Miejskiej w Świdniku Janusz Wójtowicz, Nadleśniczy Adam Kot, Komendant LSRG Portu Lotniczego Lublin Artur Wąsik oraz ks. kan. Leszek Surma – kapelan świdnickich strażaków.
Jak zwykle podczas takiego spotkania nie mogło zabraknąć emerytów służby pożarniczej z prezesem Zarządu Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Świdniku, Henrykiem Skoczylasem na czele, a także sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdniku, Anny Mrozik. Na wstępie głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Świdniku, bryg. Sławomir Kowalczyk, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników komendy złożył świąteczne życzenia i podziękował zebranym za dotychczasową owocną współpracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w powiecie.
W dalszej części spotkania głos zabrał prezes Zarzadu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku Dariusz Kołodziejczyk. – Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 życzę wszystkim strażakom tylu szczęśliwych powrotów z akcji, ile było wyjazdów i aby nasz patron św. Florian czuwał nad bezpieczeństwem wszystkich niosących pomoc i ratunek potrzebującym- powiedział Kołodziejczyk.
Przybyli na Wigilię goście również skierowali do pracowników i funkcjonariuszy KP PSP w Świdniku wiele ciepłych słów i życzeń, zakończonych wspólnym odśpiewaniem kolęd i podzieleniem się opłatkiem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button