AKTUALNOŚCI

ZS w Trawnikach włącza się w pomoc Łukaszowi

Minionej niedzieli w Zespole Szkół w Trawnikach odbyła się akcja „POMÓŻ ŁUKASZOWI I INNYM” skierowana do mieszkańców Trawnik i okolic. Tego dnia zarejestrowało się szkole 118 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
Łukasz Dudek to absolwent trawanickiej szkoły, choruje na białaczkę i potrzebuje dawcy szpiku. Dlatego dyrektor Katarzyna Balcerek oraz Szkolny Klub Wolontariusza od samego początku włączyli się do akcji organizowanej przez Fundację DKMS.
Oto jak przedstawia swoją sytuację na stronie DKMS:
„Nazywam się Łukasz Dudek, mam 23 lata. Wraz z większością mojej rodziny mieszkam w Chojnie Nowym Pierwszym. Mam trzech braci, z którymi mam doskonały kontakt i wspaniałe bratowe. Moja mama Mariola i tata Krzysztof zawsze mnie wspierają i bardzo się o mnie troszczą.
Mam także wspaniałych znajomych, z którymi uwielbiam spędzać wolny czas, o ile nie jestem wtedy zajęty zabawą z bratankiem i bratanicą. Jestem także związany z Siedliszczem, Trawnikami i Chełmem.
Od małego interesowała mnie piłka nożna – grałem na pozycji bramkarza. W wieku kilkunastu lat zacząłem interesować się motoryzacją – i tak już zostało. Jestem mechanikiem samochodowym. Chciałem się dalej rozwijać w tym kierunku, ale choroba – białaczka – przerwała te plany.
Teraz czekam na dawcę niespokrewnionego. Moim największym marzeniem jest to, abym wrócił do zdrowia. Proszę zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku. Możecie pomóc mi i wszystkim Pacjentom, którzy potrzebują przeszczepienia”.
 
https://www.dkms.pl/pl/content/pomoz-lukaszowi-i-innym-2

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button