AKTUALNOŚCI

Kolejne dwa samochody trafiły do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej

Dziś miało miejsce przekazanie kolejnych dwóch aut dla podopiecznych powiatowych DPS-ów. Przypomnijmy, że 14 marca 2017 roku miało miejsce przekazanie 2 pierwszych  samochodów dla DPS w Świdniku i Wygnanowicach. Teraz 2 nowe samochody trafiły do DPS-ów Świdniku i Krzesimowie.
Koszt całkowity pierwszych aut to 275 tys. zł, z czego 145 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu Świdnickiego. Pozostały koszt 130 tys. zł. pochodził z dofinansowania ze środków PFRON-u.
Kolejne dwa auta „pojechały” do DPS-u w Krzesimowie i  DPS-u w Świdniku.
Wnioski na nie zostały złożone do PFRON-u już 15 marca 2017. 21 lipca 2017 w siedzibie Lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk wspólnie z Leszkiem Czechowskim – etatowym członkiem zarządu i Dyrektorem Lubelskiego Oddziału PFRON Jerzym Dębskim podpisali umowę dotyczącą wniosku o dofinansowanie 2 projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” obszaru D działania likwidacji barier transportowych.   Koszt całkowity obu aut to 269.400 zł, 109.400 zł pochodziło z budżetu powiatu. Decyzją Pełnomocników Zarządu PFRON, powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości  160 tys. zł, po 80 tys. zł na każdy samochód.
– Dzięki temu możliwy był zakup 2 kolejnych samochodów typu mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych przystosowanych do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej w Świdniku i Krzesimowie – informuje Starosta Dariusz Kołodziejczyk
W przypadku DPS-u  w Świdniku nowy samochód marki OPEL VIVARO zastąpi wysłużony samochód, który służył mieszkańcom od 2006 roku.
– Obydwa samochody posiadają zjazdy dla wózków inwalidzkich. Samochody będą wykorzystywane przez DPS-y do przewozu pensjonariuszy na konsultacje lekarskie i specjalistyczne badania, na wyjazdy o charakterze kulturalno-oświatowym, na wycieczki i turnusy rehabilitacyjne  – dodał Leszek Czechowski – Członek Zarządu Powiatu ds. Zdrowia i Spraw Społecznych.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close