AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Harcerze odwiedzili starostwo

Dziś w Starostwie Powiatowym w Świdniku gościła harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana”, działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Harcerzy zaprosił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
– Goście mieli dziś okazję zobaczyć jak funkcjonuje Wydział Komunikacji i Geodezji. Z przyjemnością gościmy tak ciekawą swojego regionu i zdyscyplinowaną młodzież. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na wielu płaszczyznach wspiera i rozwija dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami, wciąż oferując więcej możliwości – mówił wicestarosta – Warto wiedzieć, że od niedawna placówka pełni rolę wiodącego ośrodka koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczego na terenie Powiatu Świdnickiego, realizującego program „Za życiem” – wylicza.
Drużyna harcerska, prowadzona przez druhnę Martę Kubiak i Annę Zielińską, działa w Ośrodku od roku 2013. Harcerze spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, gdzie bawią się, śpiewają oraz zgłębiają tajniki technik harcerskich. Druhny i druhowie uczestniczą w życiu hufca biorąc udział w festiwalach i innych wydarzeniach organizowanych w Świdniku. Uczestnicy dzisiejszego spotkania relacjonowali niedawny wyjazd do Warszawy, a wicestarosta zapowiedział, że w najbliższym czasie pomoże zorganizować wycieczkę na świdnickie lotnisko.

 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button