AKTUALNOŚCI

Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ze Świdnika kontrolowali miejsce wskazane jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas czynności ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ze świdnickiej drogówki dokonywali kontroli prędkości w terenie zabudowanym na ul. Piaseckiej w Świdniku. Punkt ten został zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Po godzinie 22:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Saab, który jechał z prędkością 108 km/h. Kierujący pojazdem 22-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane również prawo jazdy.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Dlatego KMZB pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Aby skorzystać z KMZB należy posiadać dostęp do internetu i po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa.
E.D.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button