AKTUALNOŚCISPONSOROWANE

OC najtaniej przez internet?

Nowoczesne technologie internetowe opanowały świat i są obecne w praktycznie każdej dziedzinie życia. W Sieci można zamówić dosłownie wszystko, w tym również polisę OC. Czy ta forma kupowania ubezpieczenia zapewnia najkorzystniejszą cenę i największą wygodę? Przeanalizujmy tę kwestię.

Korzyści kupowania OC online

Technologie internetowe bez wątpienia ułatwiają życie. Dzięki nim nie trzeba chociażby wychodzić z domu, żeby coś kupić. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń, które da się bez problemu zamówić online. Można to zrobić zarówno bezpośrednio na stronie danego towarzystwa, jak i poprzez serwisy pośredniczące, takie jak np. kalkulator OC AC najtaniejuagenta.pl. Dlaczego warto z nich korzystać?
Internetowe porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe to narzędzia, za pośrednictwem których można skalkulować składki w różnych towarzystwach i łatwo porównać je ze sobą. Aby uzyskać wyniki, należy wypełnić odpowiedni formularz, wpisując dane właściciela i pojazdu. Po chwili wyświetla się rezultat w formie tabeli z wyszczególnionymi ofertami posegregowanymi od najtańszej do najdroższej, co pozwala z łatwością wytypować najlepszą, czyli najtańszą polisę.
Możliwość znalezienia najtańszego ubezpieczenia bez potrzeby wychodzenia z domu to ogromny atut kupowania OC przez Internet. Czy jednak zamówienie polisy online gwarantuje najkorzystniejszą cenę? Trudno powiedzieć, ponieważ agenci ubezpieczeniowi, którzy działają w tradycyjny sposób, oferując ubezpieczenia w biurach, korzystają z podobnych porównywarek.

Jak szukać najtańszego OC

Ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy tańsze OC można znaleźć samemu przez Internet, czy u agenta, najlepiej sprawdzić obie metody. Warto najpierw poszukać najlepszych ofert online, a następnie udać się do agenta i spośród zebranych w ten sposób polis wybrać najtańszą. Ta metoda sprawdza się jednak wyłącznie przy OC, ponieważ kryteria oceny ofert są jednoznaczne i obejmują wyłącznie cenę.
Wybierając jakąkolwiek inną polisę poza OC, np. AC (zawiera ubezpieczenie samochodu od kradzieży), assistance czy NNW, trzeba się skupić przede wszystkim na warunkach. W zależności od rodzaju ubezpieczenia należy uwzględnić zakres ochrony (powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości), wyłączenia z odpowiedzialności (sytuacje, w których towarzystwo zastrzega sobie możliwość do niewypłacenia odszkodowania) czy ograniczenia terytorialne (np. polisa działa wyłącznie w Polsce albo na określonym obszarze). Wszystkie te informacje znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), z którymi koniecznie się zapoznaj przed podpisaniem umowy.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close