AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Unijne wsparcie dla „Norwida”

Uczniowie „Norwida” wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nowe umiejętności. Wszystko za sprawą realizowanych projektów unijnych.
Od września 2017 r. w ZS Nr 1 im C. K. Norwida realizowane są dwa projekty unijne – 12.2 i 12.4.
Pierwszy z nich: „Przez trudy do gwiazd” dotyczy szkolenia z zakresu przedmiotów ogólnokształcących, przede wszystkim TIK i języków obcych, a drugi: „ Mistrzostwo w zawodzie kluczem do sukcesu” ma na celu doskonalenie zawodowe. W projektach uczestniczą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.
W ramach przyznanych funduszy zorganizowane będzie wsparcie dla uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy. Zaplanowano więc realizację następujących szkoleń: barman, profesjonalny menadżer gastronomii, dietetyka z poszerzonym programem żywienia sportowców, kurs carvingu z dekorowaniem potraw, kurs- obsługa kas fiskalnych VCC, florysta, kurs prawa jazdy kat. B oraz język angielski.
Takie działania mają również na celu zwiększenie współpracy Technikum Nr 2 i ZSZ Nr 2 z pracodawcami, poprzez realizację staży zawodowych dla uczniów, wspólne prowadzenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych i szkoleń doskonalących dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu. Projekt pozwoli także na odbycie przez młodzież atrakcyjnych staży i praktyk zawodowych.
Podnoszenie kwalifikacji z zakresu przedmiotów zawodowych dotyczy też nauczycieli. Kursy kierowane do nich to: kurs barman VCC, carving z dekorowaniem potraw i ciast, specjalista ds. promocji dla n-li przed. gastr. i hotel. i logist., organizacja imprez okolicznościowych dla nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.
W ramach projektu 12.2 odbędą się zajęcia dodatkowe o charakterze rozwojowym i dydaktyczno-wyrównawczym dla uczniów języka angielskiego, niemieckiego, biologii, matematyki oraz zajęcia ICT w standardzie VCC dla uczniów, VCC Multimedia w reklamie, VCC Systemy prezentacji informacji w biznesie, VCC Systemy mobilne w biznesie.
Dla nauczycieli przewidziano: VCC TIK w pracy nauczyciela, VCC Multimedia w reklamie, VCC Doradztwo zawodowe. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, podręczniki i materiały piśmiennicze. Prowadzenie zajęć dodatkowych w ramach projektu to działania wychodzące naprzeciw aktualnym potrzebom rynku pracy. To także zwiększenie możliwości przyszłego zatrudnienia absolwentów szkoły.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close