AKTUALNOŚCI

Weź udział w konsultacjach społecznych

Powiat Świdnicki w Świdniku zaprasza wszystkich mieszkańców Świdnika do wzięcia udziału w konsultacjach na temat proponowanej przez Urząd Miasta Świdnik przebudowy skrzyżowania na Alei Lotników Polskich.
– W imieniu Zarządu Powiatu Świdnickiego zwracam się do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii w sprawie koncepcji przebudowy skrzyżowania Al. Lotników Polskich z ulicami: Klonową i Rejkowizna w Świdniku, jaką proponuje Urząd Miasta. Aleja Lotników Polskich to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Jest to droga powiatowa, która podczas niedawnego remontu zyskała nową nawierzchnię, chodniki oraz ścieżkę rowerową na całej długości. Problemem podnoszonym przez wielu Świdniczan jest włączanie się do ruchu, przede wszystkim z ulicy Klonowej w stronę Lublina.
Urząd Miasta Świdnik zaproponował powiatowi przebudowę skrzyżowania i przedstawił swoje propozycje. Wybór optymalnego rozwiązania chcemy skonsultować z mieszkańcami. Zdajemy sobie sprawę, że każde spowolnienie ruchu na Al. Lotników Polskich spotka się z irytacją kierowców, a do tego nieuchronnie doprowadzi wprowadzenie np. świateł drogowych lub budowa ronda. Z drugiej strony, ważne jest umożliwienie wygodnego i bezpiecznego korzystania z drogi-informuje Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego w Świdniku.
W jaki sposób wziąć udział w konsultacjach? O tym w poniższym filmie oraz na www.powiatswidnik.pl
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama