AKTUALNOŚCI

Mamy naprawiają Świdnik!

Wysokie krawężniki, dziurawe chodniki, a może brak podjazdów? Edyta Lipniowiecka oraz Katarzyna Dragan ze stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa” sprawdziły z jakimi trudnościami na co dzień borykają się mieszkańcy Świdnika- piesi, niepełnosprawni poruszający się na wózkach, rowerzyści, osoby starsze, czy mamy spacerujące z dziećmi. Okazało się, że jest wiele problemowych miejsc w mieście, dlatego postanowiły zorganizować akcję społeczną#MYMAMYNAPRAWIAMY!
Czy wciąż natykasz się na wysokie krawężniki, musisz omijać dziurawe chodniki? A może w Twojej okolicy brakuje wygodnych podjazdów? Z takimi problemami codziennie stykają się rodzice spacerujący po Świdniku, ale także osoby niepełnosprawne, starsze oraz rowerzyści. Edyta Lipniowiecka oraz Katarzyna Dragan ze stowarzyszenia „Świdnik Wspólna Sprawa” postanowiły zareagować i zainicjowały akcję #MYMAMYNAPRAWIAMY!- Jako mamy często spacerujemy po Świdniku ze swoimi dziećmi. Niestety nie jest to zawsze łatwe. Wysokie krawężniki, brak podjazdów czy dziury w chodnikach sprawiają, że trudno jest się poruszać. Postanowiłyśmy przyjrzeć się takim miejscom- mówi Katarzyna Dragan z ŚWS. Szybko okazało się, że problemowych miejsc w Świdniku jest wiele. Młode mamy postanowiły więc stworzyć dokumentację wraz ze zdjęciami i opisami takich obszarów.- Szczegółową dokumentację przykazałam na ręce burmistrza Waldemara Jaksona oraz przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej podczas sesji RM, która odbyła się 12 lipca. Problemy, o których mówimy dotyczą nie tylko terenów należących do Gminy, ale także do SM- wyjaśnia Edyta Lipniowiecka z ŚWS.

Jak podkreślają młode mamy przekazana dokumentacja to tylko kropla w morzu potrzeb. Dlatego zachęcają do włączenia się w społeczną akcję, która skierowana jest do rodziców spacerujących z wózkami, osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz rowerzystów.- Wystarczy wysłać nam zdjęcie i opis problemowego miejsca, a my przekażemy je odpowiedniej instytucji. Można też zamieścić zdjęcie (publicznie) na własnym profilu i oznaczyć je w opisie hasztagiem: #MYMAMYNAPRAWIAMY , a my zajmiemy się resztą. Zachęcam do zaangażowania się w działanie dla wspólnego dobra! – dodaje Lipniowiecka.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close