AKTUALNOŚCIEDUKACJA
HOT NEWS

Powiatowi maturzyści prawie najlepsi w województwie!

Znamy już wyniki matury 2019. W całej Polsce do egzaminów przystąpiło w sumie 247 230 z czego 80,1% zdało. A jak sprawdzili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim i przede wszystkim w naszym powiecie?

W województwie lubelskim maturę zdało 80,1% z 15 393 tys. uczniów. Z czego zdawalność absolwentów liceów ogólnokształcących wyniosła 86,4% natomiast absolwentów techników 67,8%.

Z kolei uczniom z naszego powiatu, zarówno na tle kraju jak i województwa lubelskiego poszło jeszcze lepiej. Do egzaminu przystąpiły 244 osoby, zdało aż 86% z nich! To drugi najlepszy wynik w naszym województwie. Lepszą zdawalność miało jedynie miasto Lublin, wyniosła ona 87%. Ponadto w naszym powiecie ze 183 uczniów liceów zdało 90%., natomiast z 61 absolwentów techników 74%.

Warto również podkreślić, że w zeszłym roku w powiecie świdnickim zdawalność wyniosła 82%. Z roku na rok wyniki są, jak widać, coraz lepsze. Wszystkim maturzystom serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki, by osiągnięte na egzaminie rezultaty, pozwoliły im dostać się na wymarzone studia.

źródło: www. cke.gov.pl, www.oke.krakow.pl

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close