AKTUALNOŚCI

SENIOR NA DRODZE

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja, w ramach akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” skierowanej do uczestników ruchu drogowego 60+, organizuje spotkania z seniorami w całej Polsce, których celem jest podniesienie ich bezpieczeństwa na drodze

Tegoroczna ogólnopolska akcja ma za zadanie uświadamić kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Podczas spotkań specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań pojawią się również dietetycy, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

reklama reklama

Spotkanie dla seniorów z powiatu świdnickiego odbędzie się już za tydzień, w środę- 31 lipca- w Miejskim Centrum Usług Socjalnych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5 w Świdniku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama