AKTUALNOŚCI

Świdnicki Urząd Miasta w ogniu

Tuż po godzinie 20 we wtorek 6 sierpnia Straż Pożarna otrzymała informację o ogniu widocznym przy budynku starego Urzędu Miasta w Świdniku. Na miejsce zostały wysłane jednostki gaśnicze.

Po przybyciu na miejsce pożaru okazało się, że płonie tapczan znajdujący się we wnęce przy starym UM. Zapaliła się również blaszana elewacja. Gaszenie ognia zajęło strażakom blisko półtorej godziny. W tym celu zużyli około 1000 litrów wody.

„Po ugaszeniu ognia, strażacy musieli zerwać część blaszanej elewacji by sprawdzić, za pomocą kamery termowizyjnej, czy ogień nie rozprzestrzenił się na budynek. Na szczęście do tego nie doszło”- informuje st. kpt. Paweł Dańko z KPP SP w Świdniku. Dodaje również, że pożar nie zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, głównie ze względu na szybkie zgłoszenie sytuacji strażakom.

Na miejscu zdarzenia pojawił się również zawiadomiony przez służby pracownik UM. Straty zostały oszacowane na kwotę około 5 tys. zł.

Powodem pożaru było zaprószenie ognia na tapczanie usytuowanym we wnęce przy budynku starego UM. Czy było to podpalenie czy przypadkowe zaprószenie ognia wyjaśnia obecnie świdnicka policja. Na chwilę obecną nie jest znany sprawca lub sprawcy tego incydentu.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close