AKTUALNOŚCI

Piaski wśród najlepszych w walce z grypą

Gmina Piaski, jako jedna z siedmiu w województwie, otrzymała tytuł Lidera w zakresie profilaktyki grypy. Samorządy zostały nagrodzone w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

-Już po raz 4 sfinansujemy szczepienie przeciwko grypie. Wszyscy mieszkańcy gminy po 65 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnej szczepionki. Szczegółów udziela Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „NORMED”, który wygrał przetarg na świadczenie tej usługi – informuje Michał Cholewa, burmistrz Piask – W ubiegłym roku ze szczepienia skorzystało ponad 400 mieszkańców. Co roku chętnych jednak przybywa.

Tytuł Lidera otrzymały gminy: Karczmiska, Nałęczów i Piaski. Z kolei statuetka Nowego Lidera trafiła do gm. Sosnowica oraz miast: Biłgoraj i Międzyrzec Podlaski. Honorowym Ekspertem została gmina Lublin.

Co roku wyróżniane są samorządy, które najbardziej angażują się w realizację projektów zdrowotnych. Nagrody zostały wręczone 10 września podczas tegorocznego Flu Forum w Warszawie.

Jak wskazują eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, takie działania samorządów pozwalają na upowszechnienie szczepień przeciwko grypie, które są największą ochroną przed wirusem. To ważne dla osób z grup ryzyka: przewlekle chorych, diabetyków, seniorów, kobiet w ciąży i dzieci. Szczepionka zapobiega zachorowaniu oraz groźnym powikłaniom. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wśród osób po 65. roku życia wzrasta niemal trzykrotnie.

Reklama

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close