AKTUALNOŚCI

Piaski wśród najlepszych w walce z grypą

Gmina Piaski, jako jedna z siedmiu w województwie, otrzymała tytuł Lidera w zakresie profilaktyki grypy. Samorządy zostały nagrodzone w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

-Już po raz 4 sfinansujemy szczepienie przeciwko grypie. Wszyscy mieszkańcy gminy po 65 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnej szczepionki. Szczegółów udziela Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „NORMED”, który wygrał przetarg na świadczenie tej usługi – informuje Michał Cholewa, burmistrz Piask – W ubiegłym roku ze szczepienia skorzystało ponad 400 mieszkańców. Co roku chętnych jednak przybywa.

Tytuł Lidera otrzymały gminy: Karczmiska, Nałęczów i Piaski. Z kolei statuetka Nowego Lidera trafiła do gm. Sosnowica oraz miast: Biłgoraj i Międzyrzec Podlaski. Honorowym Ekspertem została gmina Lublin.

Co roku wyróżniane są samorządy, które najbardziej angażują się w realizację projektów zdrowotnych. Nagrody zostały wręczone 10 września podczas tegorocznego Flu Forum w Warszawie.

Jak wskazują eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, takie działania samorządów pozwalają na upowszechnienie szczepień przeciwko grypie, które są największą ochroną przed wirusem. To ważne dla osób z grup ryzyka: przewlekle chorych, diabetyków, seniorów, kobiet w ciąży i dzieci. Szczepionka zapobiega zachorowaniu oraz groźnym powikłaniom. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wśród osób po 65. roku życia wzrasta niemal trzykrotnie.

Reklama
reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button