AKTUALNOŚCI

Uwaga, pilnie potrzebna krew

Potrzebna jest krew dla uczestniczki wypadku, do którego doszło w zeszłą niedzielę na DK12 w Dorohuczy. Mąż poszkodowanej pasażerki apeluje do wszystkich ludzi dobrego serca, aby oddali krew dla jego żony. Grupa krwi nie ma znaczenia i można ją oddać w całym kraju. Kobieta przebywa obecnie w szpitalu w Chełmie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi próbował wyprzedzić inny samochód. Kierujący tym pojazdem nie pozwalał się jednak wyprzedzić. Oba samochody jechały z dużą prędkością w kierunku Chełma zajmując cała drogę.

Kierowca audi nie zdążył wrócić na swój pas i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą dacią. To właśnie pasażerka dacii potrzebuje dziś pomocy.

„(…)Jedyna pomoc, jaka w tej chwili okazuje się potrzebna, to krew, której moja żona już bardzo dużo otrzymała, a przy operacjach dostanie jeszcze więcej. Szpital poprosił, że jeśli my lub nasi przyjaciele mogą oddać krew na jej rzecz, to będzie to bardzo pomocne dla szpitala w Chełmie. Nieważna jest grupa krwi, bo i tak całość idzie do jednego banku. Liczy się ilość, tak by oddać to, co dostaje moja żona, a jeśli nawet wpłynie jej więcej, to jeszcze skorzysta ktoś inny, bo – jak wiadomo – krwi nie można wyprodukować i jest bezcenna. Jedna osoba z Chełma już oddała krew i dostała sześć czekolad i wolny dzień od pracy. Wiem jeszcze o dwóch osobach, które same zadeklarowały chęć jej oddania, a teraz proszę wszystkich, którzy też mogą to uczynić, aby odwiedziły najbliższy punkt krwiodawstwa (tam gdzie mieszkają) i oddały krew na rzecz „Urban Ewa, szpital w Chełmie”. W ten sposób każda oddana ilość zostanie zarejestrowana na konto Ewy.”- apeluje mężczyzna.

Świdniccy policjanci zwracają się z prośbą, aby osoby, które były świadkami wypadku lub posiadają na jego temat informacje, zgłaszały się osobiście lub telefonicznie. W szczególności proszą o kontakt osoby, które posiadają wiedzę na temat ciemnego pojazdu, najprawdopodobniej marki BMW lub Audi o tablicy rejestracyjnej zaczynającej się od litery „W”. Kierujący poruszał się w kierunku Chełma i nie pozwalał na wyprzedzenie.

reklama reklama

Wszelkie informacje prosimy kierować pod nr tel. 81 749 42 10 lub 112 bądź zgłaszać się do najbliższej jednostki policji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button