AKTUALNOŚCI

Kolejny świdnicki finał WOŚP z rekordem!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. Tym razem pieniądze zbierano dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem, które przyświecało tegorocznej zbiórce, był „WIATR W ŻAGLE” i faktycznie WOŚP wiatru dostał, bo po raz kolejny padł rekord. W całej Polsce do tej pory udało się zebrać 115 362 894 zł! To póki co kwota zadeklarowana. W ubiegłorocznym 27 finale WOŚP wyniosła 92 143 798 zł. Ostatecznie jednak zebrano 175 938 717,56 zł. A jak zbiórka wyglądała w Świdniku?

W tym roku w Świdniku udało się uzbierać 92 187,27 zł.! To o około 8 tysiący złotych więcej niż podczas zeszłorocznego finału. Jak widać z roku na rok Świdniczanie coraz chętniej i hojniej wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tylko z samych licytacji udało się uzbierać kwotę ponad 17 tys. zł. W tym roku najwięcej zapłacono za złote serduszko- 1 200 zł., 550 zł. za lot zapoznawczy z Navcom Systems Fly, a za kupon rabatowy do sklepu Bricomarché 520 zł. Powodzeniem cieszyły się także przedmioty przekazane przez lokalnych przedsiębiorców i samorządowców, i tak np. torebkę marki Farbotka wylicytowano za 350 zł., a czapki od Edvarda Orlovskiego za 200 zł., książkę od burmistrza Świdnika za 170 zł., natomiast za wyjazd do Sejmu z posłem Arturem Soboniem zapłacono 150 zł. Nie brakowało również gadżetów WOŚP- koszulek, budzików czy kalendarzy.

W tym roku finałowi towarzyszyła również, po raz pierwszy, loteria fantowa. Cieszyła się wśród mieszkańców sporą popularnością. Dzięki tej atrakcji udało się zebrać aż 6 086 zł. Kolejną nowością było również nawiązanie współpracy świdnickiego sztabu ze Skate Town z Lublina, co umożliwiło organizacje warsztatów wrotkarskich. Ciekawostką była również opcja wypróbowania okularów VR oraz jazda zdalnie sterowanymi samochodami. Nie brakowało również atrakcji dla dzieci i licznych występów artystycznych czy sportowych pokazów.

Wolontariusze to serce WOŚP

To właśnie oni, przez cały finałowy dzień, dzielnie przemierzają ulicę i zachęcają do wrzucenia symbolicznej złotówki do puszki. W tym roku świdnickim wolontariuszom udało się uzbierać wspólnie 62 453, 48 zł. Wśród nich już po raz piąty najlepsza okazała się Weronika Dudek, która samodzielnie zebrała aż 3 156, 53 zł. Podziękowania należą się jednak wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli tego dnia w zbiórce, co podkreśla Anna Broda- szefowa świdnickiego sztabu:

Świdniczanie i wolontariusze, po raz kolejny nie zawiedli. Należą się im ogromne podziękowania za ich ogromne serca i zaangażowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania kieruję również do wszystkich sponsorów i darczyńców. Ważne jest również to, że tegoroczny finał przebiegał bezpiecznie. Obyło się bez incydentów. I tu kolejne podziękowania. Tym razem dla policji i straży miejskiej, którzy czuwali nad spokojnym przebiegiem niedzielnej akcji.

Anna Broda dodaje również, że hojność Świdniczan jest niesamowita, szczególnie jeśli zestawimy ją chociażby ze zbiórką WOŚP w Lublinie, gdzie przy dużo większej ilości mieszkańców zebrano „jedynie” 400 tys. zł. „Każdy rok grania WOŚP w Świdniku to coraz większa kwota. Dlatego w przyszłym finale idziemy po kolejny rekord. Liczymy, że uda nam się przekroczyć 100 tysięcy złotych.”- stwierdza szefowa świdnickiego sztabu.

reklama reklama

Oczywiście trzymamy kciuki za taki wynik w 2021 roku podczas 29 finału WOŚP. Przypomnijmy, że każda złotówka ma swoje przełożenie w sprzęcie, który przyczynia się do diagnostyki i pomaga w ratowaniu życia. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, tylko do tej pory świdnicki szpital zyskał aparaturę i wyposażenie za kwotę 757 795, 54 zł. Wymienić tu należy m.in:

monitor nieinwazyjny, glukometr, pulsoksymetr, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, aparat EKG, pompy strzykawkowe, kardiomonitor, leżanki, inkubator zamknięty, inkubatory zamknięte do opieki podstawowej, wkładki uszne, urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN, terminal do przesyłania danych, dwa urządzenia do screeningowego badania słuchu OTOREAD, ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, kardiomonitor MP30/X2, inkubator zamknięty Giraffe, inkubator otwarty, komputer, lampy do fototerapii, wagę elektroniczną noworodkową, fotel do kangurowania, ciepłe gniazdko, pulsoksymetr stacjonarno- transportowy, stanowiska do resuscytacji, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, bilirubinometr czy aparaty do KTG.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close