AKTUALNOŚCI

Walczyli z żywiołem

O tej porze roku strażacy interweniują kilka razy dziennie w związku z wypalaniem traw. Do jednego zdarzenia angażowanych jest nawet kilkudziesięciu strażaków. Najwięcej takich sytuacji ma miejsce w gminie Trawniki. Tylko w sobotę wezwań do palących się nieużytków było na terenie naszego powiatu aż 8.

-Tylko jednego dnia ogień gaszono w miejscowościach: Trawniki (2 zdarzenia), Oleśniki, Siostrzytów (2 zdarzenia), Biskupice i Struża Kolonia. Ponadto strażacy z powiatowych jednostek pomagali w interwencji w miejscowości Dobryniów, gdzie spłonęły nieużytki na terenie 1 hektara. – informuje Paweł Dańko z KPP SP w Świdniku – Co roku prowadzimy informacyjne spotkania pn. „Stop wypalaniu traw”, w tym roku ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, akcję możemy prowadzić jedynie drogą internetową. Świadomość zagrożenia w tym temacie wciąż jest niewystarczająca – dodaje.

reklama reklama

O tym, jak łatwo rozprzestrzenia się ogień i jak wiele służb angażuje walka z żywiołem przypomnieć powinno groźne zdarzenie sprzed roku, kiedy na początku kwietnia w rejonie Dorohuczy i Pełczyna ogień pojawił się w znajdującym się tam kompleksie leśnym.
Na miejscu z pożarem walczyło kilkudziesięciu strażaków z PSP oraz OSP. Akcję gaśniczą utrudniał dodatkowo silny wiatr. Pożarem objęty był obszar aż dwudziestu hektarów lasu. W akcji brał udział samolot gaśniczy.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close