AKTUALNOŚCI

Piaski: Maseczki już w drodze

Od 16 kwietnia, w związku z pandemią koronawirusa, wszyscy Polacy obowiązkowo będą musieli zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej. Jak informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, gminy z powiatu świdnickiego, postanowiły wesprzeć swoich mieszkańców zakupem dla wszystkich maseczek wielorazowego użytku. Jako pierwsza z inicjatywą wyszła gmina Piaski.

Jak informuje burmistrz Piask- Michał Cholewa, maseczki lada chwila powinny już trafić do mieszkańców:

„Czekamy na pierwsze dostawy i zaczynamy akcję dostarczania! Ma być bezpiecznie i sprawnie. Dostarczaniem zajmą się druhowie strażacy oraz osoby funkcyjne znające teren (…) .To będzie duża akcja, proszę o cierpliwość i zrozumienie.

Maseczki będą dostarczane codziennie po godzinie 16. Mają trafić bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Jeśli zaś przy danej posesji skrzynki nie będzie, maseczki zostaną umieszczone w woreczku. W przypadku zaś, gdy osoby roznoszące nie zastaną nikogo w domu, maseczki będzie można odebrać bezpośrednio u sołtysów lub, w przypadku Piask, w Urzędzie Miasta. Co ważne, maseczki będą dostarczane na podstawie ilości osób wskazanych w deklaracji „śmieciowej”. W praktyce oznacza to, że jeśli w danym gospodarstwie opłaty komunalne dotyczą 4 osób, to tyle właśnie maseczek otrzyma dana rodzina, jeśli 3 to trzy, jeśli 2 to dwie itd…

Burmistrz Piask informuje również, że od dzisiaj tj. od 15 kwietnia, Zakład Usług Komunalnych rozpocznie dezynfekcję przystanków, ławek oraz koszy na śmieci. Akcja rozpocznie się o godzinie 21.OO w Piaskach. W kolejnych dniach będzie się odbywać na terenach wiejskich.

Ponadto, burmistrz M. Cholewa poinformował także o sprzęcie, który ma trafić do gminnych placówek oświatowych:

reklama reklama

„Dzisiaj dostarczymy do naszych szkół 53 sztuki tabletów, w tym 7 otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego, reszta w ramach grantu który został przyznany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Projektu Zdalna Szkoła. Mam nadzieję, że już żadne dziecko nie będzie pozbawione możliwości nauki poprzez zdalne nauczanie.”

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close