AKTUALNOŚCI

Targowisko w Świdniku czynne, ale nie wszyscy mogą tu handlować

Z powodu pandemii koronawirusa, burmistrz Świdnika Waldemar Jakson zdecydował, w połowie marca, o zamknięciu miejskiego targowiska. Po petycji handlowców i apelach mieszkańców, możliwość zrobienia zakupów na miejskim bazarze została jednak przywrócona. Najpierw targowisko miejskie w Świdniku było czynne od 6 kwietnia przez tydzień. Decyzję jednak postanowiono utrzymać w mocy i, przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, można tu nadal robić zakupy. Do handlu dopuszczono jedynie artykuły spożywcze oraz kwiaty. Handlować tu chcą jednak znowu osoby sprzedające artykuły przemysłowe.

(…) My niżej podpisani kupcy targowiska miejskiego w Świdniku zwracamy się z prośbą o jak najszybsze otwarcie części przemysłowej i dopuszczenie jej do handlu. Dla większości z Nas handel art. przemysłowymi stanowi jedyne źródło dochodu i w chwili obecnej jesteśmy zatowarowani artykułami wiosennymi. Jeśli szybko nie będziemy mogli ich sprzedać, a wiosna minie, zbankrutujemy (…)”– można przeczytać w petycji, którą świdniccy handlowcy skierowali do burmistrza Waldemara Jaksona 22 kwietnia. Podpisało się pod nią około 70 osób.

Lokalni kupcy zwracają również uwagę na fakt, że Świdnik „chyba pozostaje jedynym miastem w którym targowisko jest jeszcze zamknięte dla branży przemysłowej.” Zaznaczają także, że tak jak pozostali handlarze z targowiska potrafią w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami bezpieczeństwa, prowadzić sprzedaż.

Handlarzy w ich petycji skierowanej do burmistrza W. Jaksona wspiera radny miejski z klubu Świdnik Wspólna Sprawa- Ireneusz Szutko. W swojej interpelacji wnosi „o jak najszybsze dopuszczenie do handlu przemysłowej części targowiska miejskiego w Świdniku z zachowaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.” Podkreśla, że jest to istotne zarówno z punktu widzenia kupców jak i dla miejskich finansów bowiem „im szybciej kupcy zaczną osiągać dochody tym szybciej zaczną zasilać budżet miasta pieniądze z ich podatków.”– argumentuje radny w swoim piśmie.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze odpowiedzi z Urzędu Miasta na żadne z pism. Do tematu będziemy wracać.

reklama reklama

AKTUALIZACJA: Na targowisku dopuszczono handel artykułami przemysłowymi. Odbywa się on jednak jedynie w części znajdującej się między ulicami Targową i Okulickiego.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button