AKTUALNOŚCI

87-latek ze Świdnika odnaleziony w Kazimierzu Dolnym

Właściwa reakcja przypadkowej osoby, zgłoszenie interwencji przez policjantkę po służbie oraz sprawne działania policjantów z Kazimierza Dolnego – to wszystko spowodowało, że odnaleziony został 87 letni mieszkaniec Świdnika. Schorowany mężczyzna wyszedł z domu, nie informując nikogo gdzie idzie, kilka godzin później znalazł się na kazimiersku rynku. Trafił pod opiekę rodziny.

Wczoraj wieczorem tj. 25 maja, policjantka puławskiej komendy została powiadomiona przez swojego kuzyna o starszym mężczyźnie, który chodzi po rynku w Kazimierzu Dolnym i wygląda na zagubionego. Osoba, która go zauważyła, próbowała nawiązać z nim kontakt, ale był on z nim utrudniony. Mężczyzna nie wiedział gdzie się znajduje oraz skąd się wziął w Kazimierzu. Nie potrafił podać także numeru telefonu lub adresu do rodziny.

W związku z tym, mężczyzna, który próbował mu pomóc, skontaktował się telefonicznie z policjantką puławskiej komendy aby powiadomić o sytuacji. Funkcjonariuszka, będąca w tym czasie po służbie, zgłosiła interwencję dyżurnemu, pozostając w stałym kontakcie ze zgłaszającym, który podtrzymywał rozmowę ze starszym panem, czekając na przyjazd patrolu.

Po kilku minutach na miejsce przyjechali policjanci z Kazimierza Dolnego. Mundurowi ustalili, że zagubionym mężczyzną jest 87 latek ze Świdnika, który tego dnia wyszedł z domu nie mówiąc o tym nikomu. W czasie, gdy spacerował po kazimierskim rynku, rodzina zgłaszała jego zaginięcie w komendzie w Świdniku. Ze względu na jego stan zdrowia, na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Po konsultacji lekarskiej, 87 latek został przekazany kuzynce, która zaopiekowała się chorym.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button