AKTUALNOŚCI

Zniesienie kolejnych ograniczeń – poznajcie nowe zasady

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o zniesieniu restrykcji w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki. Co się zmieni?

Od 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczek w przestrzeni publicznej, jednak tylko, gdy możemy zachować 2 metry odstępu od siebie. Z utrzymania dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi, osoby wspólnie mieszkające czy osoby niepełnosprawne.

W pracy nie trzeba zakrywać ust i nosa, jeżeli tylko pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne. Również w restauracji lub barze zajmując miejsce przy stole możemy być bez maseczki. Jednak w punktach gastronomicznych wciąż musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami.

Gdzie wciąż obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos?

– autobusy i tramwaje

reklama reklama

– sklepy

– kina i teatry

– salony masażu i tatuażu

– kościoły

– urzędy

Od 30 maja zniesione zostaną limity osób w branży handlowej i gastronomicznej, ale pamiętajmy – w sklepie, na targu i na poczcie nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek.

Limit osób również przestaje obowiązywać w kościołach. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi.

Także od 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Od 6 czerwca możliwa będzie organizacja wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział maksymalnie 150 osób. (Weselnicy nie muszą nosić maseczek)

Od najbliższej soboty hotelowe restauracje i bary mogą być otwarte, a od 6 czerwca w hotelach mogą zacząć działać baseny i siłownie.

Po spełnieniu określonych warunków sanitarnych, od 6 czerwca będą mogły funkcjonować: kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, sale zabaw, parki rozrywki, solaria, salony masażu i tatuażu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button