AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

Z ostatniej chwili: Już 69 osób na kwarantannie

Jak już pisaliśmy, dziś rano potwierdzony został przypadek zakażenia koronawirusem w świdnickim Powiatowym Urzędzie Pracy (link). O tym, że zakażenie dotyczy prawdopodobnie dyrektora PUP w Świdniku, a jednocześnie przewodniczącego Rady Miasta w Świdniku, pisze portal Onet.pl (link):

Według naszych informacji zakażony został szef Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek. Ostatniej nocy wszyscy radni miejscy otrzymali SMS z zapytaniem, kiedy ostatni raz mieli kontakt z przewodniczącym Radkiem. Potwierdziliśmy to u kilku samorządowców. – Potwierdzam, dostałem taki SMS. Ostatni raz przewodniczącego widziałem gdzieś w połowie maja – mówi nam jeden z radnych opcji rządzącej.

Cały czas w związku z tym przypadkiem trwa jeszcze wywiad epidemiologiczny. Na tę chwilę wiadomo jednak, że na kwarantannę zostało skierowanych już 69 osób, które miały styczność z ostatnim potwierdzonym przypadkiem zakażenia w powiecie świdnickim. Wśród nich jest starosta i sekretarz powiatu świdnickiego. Jak mówi nam Rzecznik Prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas:

„Na kwarantanne zostały skierwane osoby związane z Powiatowym Urzędem Pracy, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta, Wydziałem Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego (przyp. red. zlokalizowanym przy Policji i PUP), Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną i jednym z zakładów fryzjerskich. Od wszystkich osób zostaną pobrane wymazy oraz zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.” – stwierdza rzeczniczka i podkreśla, że dużą rolę w decyzji o skierowaniu na kwarantannę ma usytuowanie Powiatowego Urzędu Pracy. Mieści się on bowiem w budynku, w którym funkcjonują niektóre z wymienionych wyżej jednostek. Dodaje także, że testy nie będą zrobione u wszystkich od razu. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, w zależności od czasu jaki minął od momentu styczności z osobą zakażoną. Ma to znaczenie w przypadku poprawnego wyniku testu.

Jak podaje Lubelski Urząd Wojewódzki, obecnie ustalany jest sposób zakażenia koronawirusem potwierdzonego dziś przypadku mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego. Jego stan, jak i wszystkich 8 potwierdzonych przepadków z województwa lubelskiego, jest określany jako dobry bądź bezobjawowy.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button