AKTUALNOŚCI

Mieszkaniec Świdnika oblał samochody żrącą substancją

Ponad 40 tys. zł wynoszą straty powstałe w wyniku uszkodzenia 3 samochodów zaparkowanych na ul. Związkowej w Lublinie. 35-letni mieszkaniec Świdnika oblał żrącą substancją karoserię przypadkowych pojazdów. Wczoraj usłyszał zarzuty.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec maja przy ulicy Związkowej w Lublinie. Na V komisariat stawili się trzej właściciele zaparkowanych po sąsiedzku samochodów, którzy zgłosili uszkodzenie mienia. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż sprawca oblał karoserię ich pojazdów nieznaną, żrącą substancją. W skutek jego działania niemal całkowitemu zniszczeniu uległa powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 40 tys. zł.

Sprawą zajęli się operacyjni z V komisariatu. Funkcjonariusze przeanalizowali nagrania z pobliskiego monitoringu i wytypowali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca przyznał się do zarzutów w recydywie. Nie wyjawił jednak powodów swojego zachowania. Może mu teraz grozić kara do 7,5 roku więzienia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button