AKTUALNOŚCI

Jechał 170 km/h po alkoholu

W miejscowości Janówek jeden z kierowców jechał z prędkością 170 km na godzinę. Policjanci podczas kontroli drogowej poczuli od niego woń alkoholu.

W sobotę policjanci ze świdnickiej drogówki zauważyli kierującego pojazdem VW Passat, który poruszał się drogą ekspresową z prędkością 170 km/godz. Za popełnione wykroczenie zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się 60-letni mieszkaniec Lublina. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go mandatem karnym za przekroczenie prędkości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 60-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

To nie jedyne zatrzymane prawo jazdy podczas weekendu. W niedzielę podczas akcji „Prędkość” policjanci zatrzymali uprawnienia na okres trzech miesięcy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50k/godz. Byli nimi 36-latka z powiatu makowskiego oraz 42-latek z powiatu lubelskiego. W obu przypadkach kierowcy jechali za szybko o 54 km/godz.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close