ŻYCIE I STYL

Zapraszają na eko spacer po Świdniku

Już w najbliższą sobotę 25 lipca, odbędzie się eko spacer ulicami Świdnika. Organizatorzy nastawiają się na rozmowę z mieszkańcami głównie o ekologii ze szczególnym nastawieniem na recykling tworzyw sztucznych. Chcą również wymienić się doświadczeniami i posłuchać o problemach mieszkańców.

Jak podkreśla jeden z organizatorów spotkania Piotr Kowalski głównym celem wydarzenie jest dyskusja na temat ekologii na terenie całego powiatu świdnickiego:

Chcemy poznać opinie mieszkańców na temat selektywnej zbiórki odpadów – co działa dobrze, a co trzeba poprawić. Chcemy porozmawiać także o programie wymiany pieców dla domków jednorodzinnych oraz o temacie smogu w okresie zimowym.” W planie spotkania znalazło się również coś dla najmłodszych- gra oparta o znajomość zasad selektywnej zbiórki odpadów. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie nie ma charakteru politycznego.

Przypominamy, że spotkanie zaplanowano 25 lipca (sobota) na godz. 17.00. Miejsce zbiórki to wejście przy galerii Venus od strony ronda.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button