AKTUALNOŚCI

Po burzy bez większych strat

Burza z gradem, która pojawiła się nad powiatem świdnickim w środowe popołudnie 26 sierpnia, na szczęście nie przyniosła większych strat w naszym rejonie.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku –st. kpt. Paweł Dańko, po wczorajszej burzy strażacy zostali wezwani na dwie interwencje:

” Pierwsza dotyczyła usunięcia zwalonego podczas burzy konaru drzewa. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Piaski. Akcja trwała 25 minut. Druga interwencja polegała na wypompowaniu wody zgromadzonej na Al. Lotników Polskich, a dokładnie pod wiaduktem.”

Strażacy zostali również skierowani na ul. Targową, gdzie podtopione miało zostać przejście podziemne. Ze względu jednak na niską, bo 2 cm obecność wody, od czynności odstąpiono.

Ani sporej wielkości grad, ani porywisty wiatr, które towarzyszyły wczorajszej burzy nie wyrządziły innych szkód, o których zostaliby powiadomieni strażacy. Uważajmy jednak bowiem, jak prognozuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej również dziś, 27 sierpnia, na terenie powiatu świdnickiego z prawdopodobieństwem 90%, możliwe jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button