AKTUALNOŚCI

Śmiertelny wypadek w Świdniku – AKTUALIZACJA

Wiemy już więcej na temat wypadku, do którego doszło wczoraj na Al. Jana Pawła II w Świdniku.

Przypomnijmy, tuż przed godz. 6.00 w Świdniku na Al. Jana Pawła II doszło do nieszczęśliwego w skutkach wypadku drogowego. Na drodze wylotowej ze Świdnika zderzyły się czołowo dwa pojazdy typu bus marki IVECO.

Jak informuje Policja, pojazdem od strony Świdnika podróżował 37-letni kierowca oraz pięciu pasażerów. Niestety jeden z pasażerów, 59-letni mieszkaniec pow. krośnieńskiego poniósł śmierć na miejscu. W drugim busie podróżował wyłącznie 30-letni kierowca, obywatel Ukrainy. Z uwagi, iż uczestnicy zdarzenia potrzebowali szybkiej pomocy medycznej zostali przetransportowani karetkami do szpitali. Na miejscu interweniowały również załogi Straży Pożarnej. Poszkodowani wydobyci byli z pojazdu za pomocą ciężkiego sprzętu specjalistycznego.

Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratorów oraz biegłych z dziedziny medycyny sądowej oraz z zakresu badania przyczyn wypadków drogowych. Na chwilę obecną trwają ustalenia co do okoliczności i przyczyny wypadku. Ustalane również są dane personalne uczestników darzenia. Od kierujących pobrana została krew do badania na zawartość alkoholu i innych substancji niedozwolonych. Droga w tym miejscu zablokowana była przez wiele godzin.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button