AKTUALNOŚCI

Pił z nieznajomymi. Po przebudzeniu stwierdził, że go okradli

Policjanci ze świdnickiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży, do jakiej doszło w jednym z mieszkań w Świdniku. 35-letni mężczyzna spotkał na terenie miasta nieznane mu osoby, z którymi następnie pił alkohol, a potem zaprosił ich do swojego mieszkania. Gdy się obudził następnego dnia okazało się, że wraz z nieznajomymi z mieszkania zniknęły mu dokumenty, pieniądze i inne wartościowe przedmioty.

Jak ustalili policjanci, 35-letni mieszkaniec Świdnika spożywał alkohol z trójką przygodnie poznanych młodych ludzi. Razem udali się do jego mieszkania, gdzie kontynuowali spotkanie i raczenie się trunkami. Gdy gospodarz zasnął, goście zabrali mu portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także głośniki, smartwatch i słuchawki.

Policjanci m.in. na podstawie monitoringu ustalili dane tych osób, a następnie zatrzymali je. Okazało się, że kradzieży dokonało wspólnie dwóch mężczyzn: 30 i 20-latek. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania u 30 – latka odnaleziono również niewielkie ilości narkotyków. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty w tej sprawie. Część mienia odzyskano. Teraz niewdzięczni goście będą odpowiadać przed sądem za swoje zachowanie.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close