AKTUALNOŚCI

Mężczyzna został potrącony, gdy przebiegał przez przejście dla pieszych

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj (22.10.2020 r.) w miejscowości Piaski. Jak ustalili policjanci 49-letni mieszkaniec gminy Piaski w momencie, gdy przebiegał przez przejście dla pieszych został potrącony przez 38-letnią kierującą pojazdem marki Toyota. Kierująca toyotą byłą trzeźwa. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W czwartek, po godzinie 6 doszło do wypadku na ul. Lubelskiej w miejscowości Piaski. Jak ustalili policjanci 49-letni mieszkaniec gminy Piaski w momencie, gdy przebiegał przez przejście dla pieszych został potrącony przez 38-letnią kierującą pojazdem marki Toyota. Kierująca toyotą była trzeźwa. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że miał blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policję.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego reagując na ostatnie zdarzenia, a także mając na uwadze ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, 23 i 29 października będą prowadzić na terenie powiatu świdnickiego wzmożone działania pod nazwą: „NURD – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa. Mundurowi będą również wręczać kamizelki odblaskowe.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button