AKTUALNOŚCI

Nowe ognisko koronawirusa. Zmarł mężczyzna z infekcją Covid-19 z naszego regionu

Na terenie województwa lubelskiego dziś potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1455 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 38 osób jest z powiatu świdnickiego. Ponadto, otrzymaliśmy informację o tym, że w województwie zmarło 7 osób z infekcją Covid-19. Wśród nich jest 62-letni mężczyzna z naszego powiatu. Pacjent miał choroby współistniejące. To szósty zarejestrowany zgon osoby z naszego regionu, u której stwierdzono zakażenie.

Jest niestety nowe ognisko koronawirusa w naszym powiecie, w Urzędzie Pocztowym Trawniki. Liczba osób zakażonych w ognisku: 2, liczba osób poddanych kwarantannie: 7, liczba osób w izolacji domowej – 2. Pozostałe ogniska w fazie rozwojowej to: Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku z Oddziałem Przedszkolnym, WSK PZL Świdnik, SPZOZ w Świdniku Oddział Wewnętrzny i Chirurgia + Izba Przyjęć.

Do dnia dzisiejszego potwierdzono łącznie 15841 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie, odnotowano 6962 ozdrowieńców i zarejestrowano 224 zgony. Aktualnie 26579 osób jest poddanych kwarantannie, a 439 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button