AKTUALNOŚCI

Wręczają pieszym i rowerzystom kamizelki i inne elementy odblaskowe

„Świeć Przykładem – Bądź widoczny!” – trwa akcja, której celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie pieszym i rowerzystom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Dbają o to policjanci ruchu drogowego świdnickiej komendy.

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Dlatego policja przypomina jak ważne jest, aby wyposażeni byli w elementy odblaskowe.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych mają na uwadze, aby ciągle przypominać o tym ważnym aspekcie pieszym i rowerzystom. Mundurowi zwracają uwagę na tę grupę, przeprowadzają z nimi rozmowy, przypominają o ich obowiązkach, ale także uświadamiają im o czym powinni pamiętać, aby byli bardziej bezpieczni.

Funkcjonariusze wręczają również pieszym i rowerzystom kamizelki i inne elementy odblaskowe. Przypominają, że zgodnie z przepisami piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button