AKTUALNOŚCI

Kolejne fałszywe smsy!

Do świdnickiej policji zgłosiły się dwie kolejne osoby, które otrzymały wiadomość tekstową SMS z treścią o konieczności dopłaty 50 gorszy do zamówionej paczki. Jedna z tych osób zdążyła się zorientować, że jest to próba oszustwa i w porę zablokowała przelew w swoim banku, natomiast druga straciła pieniądze. Policja kolejny raz zwraca się z apelem o ostrożność i weryfikację takich wiadomości.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdniku został powiadomiony przez mieszkańców powiatu o próbie wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami oszustów padli mieszkańcy gminy Piaski.

Działanie sprawców jest w każdym przypadku jest takie same: na telefon komórkowy przychodzi wiadomość tekstowa SMS z informacją o konieczności dopłaty kwoty 50 groszy do przesyłki kurierskiej wraz z podanym linkiem. Po kliknięciu w link osoba proszona jest o podanie danych do przelewu. Po zrealizowaniu transakcji okazuje się, że z konta znika kwota o wiele większa niż deklarowana w wiadomości.

Straty są w tysiącach złotych. W jednym ze zgłoszonych wczoraj przypadków podczas realizacji takiej transakcji potencjalna ofiara oszustów zdążyła się w porę zorientować i finalnie pieniądze nie zostały przesłane. W drugim przypadku pokrzywdzony utracił blisko 1500 złotych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button