AKTUALNOŚCI

Świdnik: Alarm bombowy w jednym z banków

AKTUALIZACJA z godz. 12.00: Jak poinformowała naszą redakcję asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku, czynności sprawdzające pod kątem pirotechnicznym placówkę bankową zostały już zakończone. Okazało się, że alarm był fałszywy- ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Otrzymaliśmy informację, że w jednym ze świdnickich banków trwają czynności mające na celu sprawdzenie czy w placówce nie znajduje się ładunek wybuchowy. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że chodzi o bank znajdujący się przy ul. 3 Maja. Na miejscu są policja oraz straż pożarna.

Jak mówi rzecznik prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego służby powiadomił dyrektor banku na chwile przed godziną 10. Placówka maila o „bombie” otrzymała wczoraj, odczytany został jednak dziś tuż przed otwarciem banku. Ze względu na niską wiarygodność wiadomości dyrekcja nie zdecydowała się na ewakuację personelu z budynku.

” To nie pierwsza tego typu sytuacja w tym roku, gdy placówka otrzymuje maila o podłożeniu ładunku wybuchowego. Nawet wczoraj podobny incydent miał miejsce w innym banku, w miejscowości Piaski. Po sprawdzeniu okazało się, że żadnego ładunku nie ma. Jakiś czas temu takie maile otrzymały także lokalne przedszkola i szkoły. I w tych przypadkach alarmy okazały się fałszywe. Po otrzymaniu zawiadomienia policja i straż pożarna jednak zawsze sprawdzają budynki pod kątem pirotechnicznym.”– dodaje rzecznik KPP w Świdniku.

Na chwilę obecną nadal trwa sprawdzanie placówki. Po zakończeniu czynności poinformujemy o ich wynikach.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button