AKTUALNOŚCI

„Drogowi piraci” nagrani przez świdnicką policję

Tylko przez 22 dni cieszył się prawem jazdy 18-latek, który wczoraj (10.12.2020 r.) jadąc audi przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/godz. Rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego niestosowania się do ograniczenia prędkość zostało zarejestrowane przez świdnicki nieoznakowany radiowóz policji wyposażony w wideorejestrator. To nie jedyny kierowca, który tego dnia stracił uprawniania.

W czwartek w miejscowości Krzesimów patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 50 km/godz. w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/godz.

Pierwszy to kierowca pojazdu audi – 18-latek z Łęcznej. Na liczniku miał 104 km/godz. Kolejny kierujący to również kierowca audi – 26-latek z Lublina, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km. Na koniec na policyjne „video” nagrał się 29-latek z Łęcznej, który jadąc pojazdem marki Hyundai jechał za szybko o 54 km.

Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo otrzymali mandaty karne oraz po 10 punktów karnych.

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Ponadto pora roku jaką mamy powoduje, że warunki na drogach są szczególne i łatwo o zdarzenie w ruchu drogowym.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button