AKTUALNOŚCI

Policja podsumowuje długi weekend – 87 kolizji

Pierwszy długi weekend w tym roku już za nami. Podczas czterech dni na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a 6 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 87 kolizji drogowych, a z dróg wyeliminowali 46 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów każdy długi weekend to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi przede wszystkim kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierujących. Ponadto podczas każdej kontroli drogowej sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu czterech dni weekendu sylwestrowo-noworocznego na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 6 odniosło obrażenia. Policjanci odnotowali także 87 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 46 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to:

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych;
Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button