AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwa przejażdżka z przygodami

Bardzo groźnie mogło zakończyć się niedzielne zdarzenie, którego sprawczynią była kierująca fiatem seicento 44-latka. Kobieta na obwodnicy Piask zatrzymała się i otworzyła drzwi. Nagle w drzwi jej auta uderzył pojazd ciężarowy. Oderwany od ciężarówki element uderzył następnie w kolejny samochód uszkadzając przednią szybę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Okazało się, że sprawczyni całego zdarzenia miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a godzinę wcześniej kilka kilometrów dalej wjechała w skrzynkę elektryczną i uciekła pozostawiając lusterko i tablicę rejestracyjną.

10 stycznia po godzinie 6:40 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze S-12 na obwodnicy Piask. Jak ustalili policjanci, 44-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich jadąca fiatem seicento zatrzymała się na prawym pasie drogowym, a następnie otworzyła drzwi. Omijający ją pojazd ciężarowy uderzył w otwarte drzwi uszkadzając je. W wyniku uderzenia oderwany element z ciężarówki uderzył w kolejny nadjeżdżający pojazd uszkadzając szybę czołową.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci przebadali 44-latkę na obecność alkoholu, a wynik badania wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że to nie jedyne zdarzenie spowodowane przez kobietę. Przed godziną 9 policja otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Piaski Wielkie została uszkodzona skrzynka elektryczna przez nieznany pojazd. Na miejscu widoczne były ślady opon, obudowa lusterka oraz tablica rejestracyjna. Jak się później okazało, elementy pojazdu pochodziły z samochodu biorącego udział w zdarzeniu na obwodnicy Piask. Świadkowie zeznali, że do kolizji doszło około godziny 5 rano.

Teraz świdniccy policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w sprawie dwóch kolizji drogowych oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button