AKTUALNOŚCI

Jechał slalomem przez Świdnik. Kierowca audi zatrzymany

Dzięki szybkiej reakcji policjanta będącego poza służbą, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Policjant z KWP w Lublinie zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się kierowcę audi jadącego ulicami Świdnika.

W sobotę policjant zauważył w Świdniku pojazd marki Audi, którego styl jazdy sugerował, że może być nietrzeźwy. Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna raz bezcelowo zwalniał, innym razem przyspieszał, zjeżdżał na drugi pas jezdni.

O swoich przypuszczeniach policjant powiadomił dyżurnego świdnickiej policji. Gdy kierowca audi zjechał na przystanek autobusowy na ul. Kosynierów, policjant swoim pojazdem zablokował jego auto w celu uniemożliwienia mu dalszej jazdy.

Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził przypuszczenia mundurowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że 65-latek niespełna miesiąc wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button