AKTUALNOŚCI

Świdnik: Pomoc przy składaniu wniosków o 300+

Od dziś rodzice mogą składać wnioski o świadczenie „Dobry Start 300+”. Tym razem tylko przez Internet. Osobom, które potrzebują pomocy w złożeniu elektronicznego wniosku, zapewni ją Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od tego roku wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną dziecka można składać tylko przez Internet, za pomocą: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo serwisów bankowości elektronicznej. Status wniosku będzie można sprawdzić w PUE.

W powiecie świdnickim najbliższe dyżury w sprawie „Dobrego Startu” odbędą się 8 i 27 lipca, w godzinach 9.00-14.00, w placówce Poczty Polskiej w Świdniku przy ul. Kosynierów 12. A w każdy dzień roboczy z pomocy można skorzystać w Punkcie Informacyjnym ZUS w Świdniku, przy ul. Niepodległości 19.

Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Do rejestracji konta w PUE i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Od tego roku wypłata świadczeń będzie tylko bezgotówkowa.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button