AKTUALNOŚCITURYSTYKA

Mobilne domki z wyposażeniem sportowym w Rybczewicach

Gmina Rybczewice zaprasza do korzystania z innowacyjnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie gminy – dziennych domków mobilnych z wyposażeniem sportowym. Przy zbiorniku wodnym w Rybczewicach staneły dwa drewniane domki z tarasem.

Infrastruktura jest ogólnodostępna, korzystać z niej mogą wszystkie osoby planujące spędzić aktywnie dzień na terenie gminy Rybczewice. Domek, przeznaczony na pobyt dzienny, bez noclegu, służy do odpoczynku w trakcie jednodniowych wycieczek po gminie.

Celem inwestycji jest rozwój potencjału rekreacyjno-turystycznego oraz postaw prozdrowotnych na obszarze LGD. Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie projektu złożyła Ochotnicza Straż Pożarna w Rybczewicach za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina Giełczwi”.

Kto może skorzystać? Wszyscy chętni mieszkańcy gminy oraz turyści, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym. Infrastruktura umożliwia organizację jednodniowego pobytu, poznanie uroków gminy w sposób aktywny – bez konieczności posiadania własnego sprzętu do wycieczek rowerowych czy pieszych, a także spędzenie wolnego czasu przy grillu.

W domku znajduje się sofa, szafka, stół, krzesła, zastawa stołowa a także sprzęt sportowy (rowery, kijki do nordic walking, rakiety do badmintona) oraz rekreacyjny (grill). Teren przy domkach oświetlony jest przez lampy solarne, na których zamontowany został system monitoringu.

Rezerwacja domku możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr telefonu 81 58 44 465 lub 81 58 44 470. Korzystanie z infrastruktury jest bezpłatne. Użytkownicy wpłacają jedynie kaucję zwrotną.

Zrealizowano zadanie pn.„Innowacyjna infrastruktura rekreacyjna na terenie gminy Rybczewice – dzienne domki mobilne z wyposażeniem sportowym” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button