AKTUALNOŚCI

Pomóżmy zwierzakom!

Obecnie pod opieką Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami jest 10 psów i 12 kotów. Utrzymanie i leczenie czworonogów kosztuje, a funduszy wciąż brakuje.

-Ciągle przeprowadzamy interwencje, ratujemy zwierzęta, przyjmujemy kolejne pod nasze skrzydła. I z dnia na dzień coraz bardziej pogrążamy się w długach. Hotele, weterynarze, szpitale, leki, specjalistyczna karma, czynsz, rachunki za prąd – wyliczają wolontariusze.

Brakuje także na paliwo, którego koszt wynosi nawet 2 tysiące zł miesięcznie. Dlatego członkowie stowarzyszenia apelują o pomoc – Staraliśmy się na bieżąco regulować nasze zobowiązania, ale jak zwykle rzeczywistość napisała swój scenariusz. Jeżeli nie będziemy w stanie pokrywać należności dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia stanie pod znakiem zapytania – opisują sytuację na Pomagam.pl. Internetową zbiórkę pieniędzy można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę.

To nie jedyna forma pomocy, jaką możemy zaoferować zwierzakom. Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami oraz Świdnik.TV i MOK w Świdniku zachęcają do wsparcia świątecznej zbiórki rzeczowej. Przy kasie w Kinie Lot znajduje się specjalny kosz, gdzie można przynosić:

-karmę mokrą „Royal Canin Gastro intestinal low fat” dla Bolka, który przez dietę łańcuchową na chorą trzustkę i wątrobę dlatego powinien być na niskotłuszczowej diecie

reklama reklama

-karmę suchą i mokrą

-koce, ręczniki, pościel

Akcja trwa do 15 grudnia!

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button