AKTUALNOŚCI

Włamał się do pojemnika na bilon na terenie myjni

Zatrzymany przez świdnickich policjantów 33-letni mieszkaniec gminy Piaski został tymczasowo aresztowany za włamanie i kradzież pieniędzy z myjni samochodowej. Wpadł po analizie nagrań z miejskiego monitoringu, który obsługuje świdnicka straż miejska. Teraz policjanci będą sprawdzać czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi, podobnymi włamaniami.

Policjanci ze Świdnika ustalili mężczyznę, który włamał się na terenie myjni samochodowej do pojemnika na bilon. Mimo, że włamanie było skuteczne, to jednak sprawca nie zaliczy go do udanych. Jego łupem padło raptem 50 zł., a ponieważ było to kolejne tego typu włamanie w okolicy to policjanci już sprawdzają czy jest odpowiedzialny za pozostałe włamania do „myjek”.

W ustaleniu sprawcy pomocny okazał się między innymi monitoring miejski, którego kamery rozmieszczone są w ponad 100 punktach na terenie miasta. Policjanci do sprawy zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Piaski. Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstwa. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button