AKTUALNOŚCI

Kolejni oszukani! Uwaga na linki przesyłane od rzekomych kupujących

Policja apeluje o zachowanie najwyższej ostrożności podczas transakcji internetowych. Szczególną uwagę zwracajmy na linki podsyłane przez rzekomych kupujących na portalach ogłoszeniowych. Klikając w link oszuści przekierowują na strony formularzy, gdzie proszą o podanie naszych danych, w tym numeru karty i kodu zabezpieczającego, tym samym zdobywając dostęp do środków zgromadzonych na koncie. Takim sposobem oszukano dwie kolejne mieszkanki naszego powiatu, które straciły w sumie 28500zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się 36-letnia kobieta, która zgłosiła, że na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży zabawki, a straciła 6500 złotych. Kolejne zawiadomienie złożyła 44-latka, która chciała sprzedać sukienkę, a z jej konta zniknęło 22000 złotych.

Działanie oszustów w obydwu przypadkach było bardzo podobne: na komunikatorze kontaktowały się osoby zainteresowane ogłoszeniem, podsyłały linki, które odsyłały do formularzy, gdzie trzeba było podać swoje dane oraz numer karty wraz z kodem zabezpieczającym. Wypełnienie tych danych służyć miało do rzekomego odebrania pieniędzy wysłanych przez kupujących, a w rzeczywistości pozwoliło to na dostęp do kont pokrzywdzonych i zlecanie operacji bankowych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button