AKTUALNOŚCI

WOŚP gra także w powiecie świdnickim!

Nadszedł 30 jubileuszowy już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- inicjatywy którą znają wszyscy. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak czytamy na oficjalnej stronie WOŚP:

„Każdego roku w Polsce na oddziałach okulistyki dziecięcej leczonych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogarszaniem się ostrości wzroku najczęstszymi problemami, z jakimi mali pacjenci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są jaskra, zaćma oraz różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Tylko w 2019 roku przeprowadzono blisko 650 operacji, z czego ponad 25% było operacjami guzów. Biorąc to wszystko pod uwagę, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się swój jubileuszowy – 30. Finał poświęcić zagadnieniom okulistyki dziecięcej.”

To właśnie w niedzielę 30 stycznia w wielu miastach w Polsce i zagranicą organizowane są sztaby WOŚP, które przygotowały obok aukcji wiele atrakcji, koncertów czy wydarzeń towarzyszących. W powiecie Świdnickim dla WOŚP grają Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach. Poniżej publikujemy szczegółowe informacje na temat wydarzeń zaplanowanych na 30 stycznia przez wymienione sztaby:

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button